<<< zpět         -      fotogalérie >>>

Naše srazy a zábava

Od roku 1994 se pravidelně schází parta koňáků z Kladna a okolí. Pořádáme každý měsíc společnou vyjížďku, střídáme místo srazu a místní  pořadatel připraví zajímavou trasu. Večer pak bývá posezení u ohně, kde si sdělujeme novinky a dojmy a vše se točí kolem našich miláčků -koní. Na podzim se uskutečňuje " Hubert", je to den her a soutěží pro děti s poníky i dospělé "angličany i westerňáky". Na závěr se jede dostih a loví se " liška".Hodnocení pak probíhá na tradičním plese.  Rok  ukončujeme vánočním setkáním u stromečku s dárky a zpěvem koled. Nový rok začínáme velkou vyjížďkou 1. ledna  a tam se i rozdává kalendář akcí na celý rok.

               Součastně vznikl i Pony klub pro majitele poníků, aby si své užily i děti. Dvakrát ročně se pro ně připravují  hry, parkůry i dostihy - vše přizpůsobené i těm nejmenším - např. jízda zručnosti s vodičem. Děti  odrůstají a slaví úspěchy na velkých koních a tak zůstává parta pony vozatajů, jejich hlavní akcí jsou letní vandry s krytými vozy.

Helena Kavková

                     

Jack, já a sestra

Hubert - Čelechovice

tahouni

 

kamarádi

Dne 25.3.2006  se v Praze konal seminář Horsemanshipu pro děti, který vedl známý Horseman Jirka  Strejc. Zúčastnila se i naše sedmiletá dcera Jaruška Špurková, která si pod  vedením Jirky Strejce některé hry, které koně rádi hrají, i sama vyzkoušela. Modelem byl krásný bělouš klusák Samík paní Markové.

Děti se nejprve seznámily se sedmi hrami, pak viděly jak si Samík umí hrát i s míčem a nakonec bylo pro všechny děti největší odměnou za jejich pozornost svezení na Samíkově krásném hřbetě.

Jarka

Samík s míčem

odměna pro Samíka

odměna pro Jarušku